ניתוח אף קוסמטי

ניתוחים פלסטיים – מה כדאי לקחת בחשבון ?​

לפי ד"ר בן שושן יוסף ניתוחים פלסטיים כוללים הרדמה, מקומית או כללית, בהתאם לסוג הניתוח או ההליך הכירורגי הפולשני, שמטרתו שינוי אסתטי על פי בקשת המנותח. ניתוחים פלסטיים מתבצעים על פי החלטת המנותח בלבד, ולמעט מקרים של חבלות רציניות או תאונות, המנותח מיודע לגבי כל ההליך הכירורגי, כולל סיכונים, תופעות לוואי וסיבוכים אפשריים.

יש לציין כי ניתוחים שונים מצריכים הליכים שונים, תקופות החלמה שונות וסובלים מתופעות לוואי שונות. בניתוח אף למשל, אין תקופת אשפוז לאחר הניתוח, אלא השגחה של כ-24 שעות, לעומת ניתוח לשאיבת שומן, שבו יש זמן אשפוז של לילה בקירוב, ותופעות לוואי שונות לחלוטין. לפי ד"ר בן שושן יוסף בעת קבלת החלטה בנושא ניתוחים פלסטיים, יש לקחת בחשבון את ההליך כולו, כולל תקופת ההחלמה המשוערת, וכן את ההגבלות הפיזיות במהלך תקופה זו. בנוסף לכך, יש לזכור כי ההשפעה של ניתוח פלסטי אינה פיזית גרידא – ישנו שינוי פסיכולוגי עמוק הקשור בדימוי העצמי שלנו, ויש לקחת זאת בחשבון בעת שקילת ההחלטה. על המנותח להיות מוכן לשינוי, שאינו תוצאה של החלטה אימפולסיבית.

בכלליות ניתן לומר, שעם סיכוי נדיר לסיבוכים, ניתוחים פלסטיים משפרים את איכות החיים, בזכות השינוי החיובי שאותו הם מספקים למנותח – שינוי אסתטי המשפיע על כל תפיסת הדימוי העצמי, וככזה, משנה את החיים מהקצה אל הקצה.

לתיאום תור לד"ר בן שושן,
אנא מלאו את הפרטים בטופס

נשמח לשמוע מכם