אף - אוזן - גרון: המלצות לפני ניתוח

ההחלטה על ביצוע ניתוח היא החלטה חשובה הנעשית לאחר שיקולים רבים. כל אחת רוצה לדעת שבהגיעה לניתוח היא מפקידה את פניה או את גופה בידיים הטובות ביותר. לכן כמו לפני הניתוח, גם לאחריו, יש להקפיד על מספר כללים להחלמה מהירה: 

לפי ד"ר יוסף בן שושן מומלץ להגיע לבדיקה המקדימה עם תמונות שלך בצעירותך. למעשנים שבינכם רצוי להפסיק לעשן שבועיים לפני ושבועיים אחרי הניתוח, זאת על מנת למנוע אפשרות לסיבוכים מיותרים.

"כדאי להכין את הילדים ובני המשפחה שאמא (או אבא) עשויה להראות שונה בימים הראשונים לאחר הניתוח."

ד"ר יוסף בן-שושן

ד"ר בן שושן מבהיר שהמשתמשים בתרופות יכולים להמשיך עם הטיפול התרופתי לפני הניתוח, אך עליהם להפסיק נטילת תרופות מדללות דם (כגון אספירין, קלקסן וכד') כ-10 ימים לפני הניתוח. תרופות נגד כאבים כמו וולטרן ואדויל, כדאי להפסיק מספר ימים לפני הניתוח. בכל מקרה יש להיוועץ עם הרופא המנתח לפני לקיחת תרופות בשבוע הניתוח. גם בנוגע ללקיחת ויטמינים ותרופות טבעיות, יש להיוועץ עם הרופא מכיוון שקיימים ויטמינים כגון ויטמין e או c וחלק מהתרופות הטבעיות אשר יכולים לגרום לדימום בזמן הניתוח. ד"ר בן שושן גורס שכדאי לצבוע שיער ולהסתפר מספר ימים לפני הניתוח, מאחר ובשבועות הראשונים לאחר הניתוח לא ניתן לעשות זאת. עדיף להגיע לניתוח ללא לק, כי הלק מפריע להליך קריאת הנתונים של מערכת החמצן בדם בתחילת הניתוח.
ד"ר בן שושן יוסף ממליץ להכין את הילדים ובני המשפחה שאמא תראה שונה בימים הראשונים לאחר הניתוח. במידה והמנותחת מעוניינת לחזור לפעילות מוקדם ככל האפשר, כדאי להזמין ייעוץ אצל מאפר מקצועי לטשטוש הסימנים שנותרו על הפנים לאחר הניתוח.
בן שושן ממליץ לפני הניתוח לצום כ- 6 שעות, לא לאכול ולא לשתות, תרופות קבועות יש לבלוע עם מעט מים. מומלץ גם לקחת תכשירים טבעיים שמרככים את היציאות, זאת כדי למנוע עצירות שיכולה לגרום לדימומים וכאבים מיותרים.

ד"ר יוסף בן שושן ממליץ לדאוג שמישהו קרוב ילווה את המנותח/ת לניתוח וידאג להחזירם הביתה.
ד"ר בן שושן אומר שלאחר ניתוח פנים, אין צורך לשכב במיטה, אך מומלץ לשהות בבית כשבוע עד 10 ימים
לאחר הניתוח מומלץ לבצע מסאז' למפטי בכדי לזרז הורדת בצקות וכן יש להיזהר מייבוש שיער עם פן כל עוד התחושה בפנים לא חזרה לקדמותה.